Одржана “Петобијада”, фестивал културе Пете београдске гимназије

/ март 19, 2024/ Вести

Ове године, одлучено је да се Дан Пете београдске гимназије, 8. март, прослави низом културних дешавања. “Петобијада” Пете београдске гимназије почела је такмичењем у рецитовању 4. марта за које се пријавило рекордних 38 ученика. Наредног, 5. марта, гост Школе, како би представила свој књижевни првенац, била је Нађа Петровић, која је бројној публици говорила о својој књизи “Медузе живе вечно док их не ухвате”. 7. марта одржана је смотра стваралаштва наших ученика, на којој су се бројни учесници представили песмом, поезијом, плесом. Камерна сцена је била мала за бројну публику.

Наредне недеље, 12. марта, на велико задовољство свих присутних, наступила је у Камерној сцени етно група “Етнофонија”.

У оквиру прославе Дана школе приређене си и три занимљиве изложбе: “Даша и путописци Пете”, “Кад су наставници били ђаци”, а приређена је и изложба радова примењене уметности рађених вештим рукама наших ученика, и то вуном. Аутори ових изложби су Драгана Јовановић, наставник географије, као и Дражен Врачар и Марија Вучковић, наставници ликовне уметности. У прилогу се налазе фотографије са бројних културних дешавања у Петој.