Хуманитарни концерт за Косту Жикића, ученика наше школе

/ март 20, 2024/ Вести

Пета београдска гимназија дугује захвалност Установи културе “Божидар Аџија”, као и бендовима Београдски синдикат, Вампири, Трећа смена, Краљ Чачка, Застава 101 и Ораси на свесрдној помоћи у организацији хуманитарног концерта на Косту, ученика другог разреда Школе. У препуном “Божидарцу”, 15. марта, ови дивни уметници бесплатно су наступали у трајању од 3 сата, а Установа културе је омогућила коришћење простора. Одавно лепше слике нису дошле из Пете. Наступио је на опште одушевљење и школски бенд Застава 101, а школа се захваљује и господину Димитрију Поповићу, музичком уметнику који је такође увеселио бројну публику. Организацију догађаја на себе је преузео Ученички парламент Пете, уз свесрдну помоћ професора Растка Јевтовића. Ово је још једна у низу хуманитарних акција за нашег Косту, након филмских пројекција, представа, спортских турнира… које је Ученички парламент организовао веома успешно. Била је то синергија идеја, хуманости и велике предузимљивости ученика, али и њихових наставника.