Признање нашој школи за допринос у учењу немачког језика

/ јун 3, 2024/ Вести

Наша школа је 21.05. 2024. године примила PASCH плакету, признање које се додељује школама за посебан допринос учењу немачког језика и ширењу немачке културе и традиције. Тим поводом у школи је организован свечани пријем  на коме је аташе за културу при амбасади СР Немачке, господин Мигел Валтерајт у присуству госпође БиргитШојрер, саветнице за немачки језик и координаторкеDSD пројекта за Србију, Ане Пришинг Живковић, школског координатора DSD пројекта и професорке немачког језика, садашњих и бивших ученика и запослених у Петој београдској гимназији, уручио плакету Борки Поповић,  директорки Пете београдске гимназије.

У оквиру свечаности поводом доделе плакете приказана је изложба дидактичког материјала, који се користи у настави немачког језика, приказани су неки од пројектних радова наших ученика и уприличен је музичко-сценски програм, у оквиру кога су ученици рецитовали и певали на немачком језику.