Отварају се одељења за надарене за хемију и биологију

/ април 14, 2019/ Биолошко-хемијско одељење

Пета београдска гимназија је једна од четири гимназије у Србији које ће од 1. септембра имати одељење за ученике са посебним способностима за хемију и биологију.

Ради се о јединственом програму (који ће имати тежиште на два поменута предмета) чији је циљ да се ученици припреме за студије на факултетима попут Пољопривредног, Медицинског, Биолошког, Стоматолошког, Фармацеутског, Технолошког, Ветеринарског…

Директорка Пете гимназије Борка Поповић изјавила је за Данас да је наша школа апсолутно спремна да од 1. септембра буде отворено овакво специјализовано одељење.

Поред Пете београдске гимназије, оваква одељења биће отворена и у новосадској Гимназији “Јован Јовановић Змај”, нишкој Гимназији “Бора Станковић” и Првој крагујевачкој гимназији.

Више о томе можете прочитати овде.