Велики успех наших младих хемичара

/ мај 10, 2021/ Хемија

На међокружном такмичењу из хемије које је одржано 10. и 11. априла, на Хемијском факултету, ученици наше школе Сандра Трајковић(1-12) и Симон Рапаић(1-5) су освојили прво, односно треће место и тако се пласирали за даљи ток такмичења. Поред њих још два ученика су се пласирала на Републучко такмичење, Лазар Спаић(1-12) и Владимир Лазаревић(2-11).

Протеклог викенда одржано је Републичко такмичење у знању хемије, на коме је наша школа постигла изванредан успех. Ученици 1-12, биолошко-хемијског одењења, Сандра Трајковић и Лазар Спаић освојили су прво, односно треће место. Ово је један он најбољих резултата наше школе икада. Школа је поносна на Сандру и Лазара, за чији је успех заслужна и њихова професорка, Аница Салом. Честитамо свима!