Резултати са такмичења за школску 2014/2015. годину

/ март 20, 2015/ Биологија, Математика, Српски језик и књижевност, Страни језици, Такмичења, Физика

Физика

На државном такмичењу из физике за ученике средњих школа, Милојковић Филип, ученик 4-5 (професор Мирјана Марковић), освојио је треће место, и остварио право да учествује на Олимпијади.


Биологија

19. априла 2015. године одржано је градско такмичење из биологије. На републичко су се пласирали следећи ученици: Арсовић Константин 3-1, Стојановић Милица 3-1, Лабовић Миљана 3-8 и Ђорђевић Марија 4-5.


Књижевност

На Књижевној олимпијади, општинском такмичењу из књижевности, које је одржано 1. марта у Трећој београдској гимназији, ученици Пете београдске гимназије остварили су запажен успех и пласирали се на градско такмичење.

ПРВИ РАЗРЕД

  • Марковић Стефанија, I-1, (наставник: Виплета Кецман), прво место.

ДРУГИ РАЗРЕД

  • Симић Катарина, II-5, (наставник Виплета Кецман), прво место.

ТРЕЋИ РАЗРЕД

  • Ана Видрић, III, (наставници: Милица Шаренац и Драгица Чворовић), прво место;
  • Гвозденовић Драгица, III, (наставник: Јасмина Поточан), друго место;
  • Кљајић Емилија, III, (наставник: Ивана Татовић Поповић), треће место.

Републичко такмичење

На Републичком такмичењу из књижевности (Књижевној олимпијади), одржаној 9. маја 2015. године у Карловачкој гимназији, ученица Пете београдске гимназије Катарина Симић, одељење II5, наставник Виолета Кецман, освојила је треће место.


Српски језик и језичка култура

На општинском такмичењу из српског језика и језичке културе, одржаном 14. марта 2015. године у Правно-пословној школи, ученици Пете београдске гимназије остварили су следеће резултате:

ПРВИ РАЗРЕД

  • Ђорђе Антић, I-3 (наставник: Виолета Кецман), прво место.
  • Цукић Ана, I-1 (наставник: Виолета Кецман), друго место;
  • Ребић Тања, I-1 (наставник: Виолета Кецман), друго место;
  • Стојановић Дуња, I-3 (наставник: Виолета Кецман), друго место;
  • Горашевић Јана, I-1 (наставник: Виплета Кецман), треће место.

ДРУГИ РАЗРЕД

  • Илић Ленка, II-8 (наставник: Милица Шаренац/ Драгица Чворовић), треће место.

ТРЕЋИ РАЗРЕД

  • Динић Јована, III-6 (наставник: Милица Шаренац/ Драгица Чворовић), друго место;
  • Лазић Јелена, III-10 (наставник: Ивана Татовић Поповић), друго место.

Окружно такмичење

На окружном такмичењу из српског језика и језичке културе ученице наше школе оствариле су запажене резултате и пласирале се на републичко такмичење.

Друго место освојилe су ученице: Дуња Стојановић, одељење I3 (наставник: Виолета Кецман), Ксенија Ковачевић, одељење II5 (наставник: Виолета Кецман) и Мина Шепић, одељење II10 (наставник: Ивана Татовић Поповић).

Треће место заузеле су: Ана Цукић, одељење I1, (наставник: Виолета Кецман), Тања Ребић, одељење I1 (наставник: Виолета Кецман), Јована Динић, одељење III6 (наставници: Милица Шаренац и Драгица Чворовић).


ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК

  • Поповић Душан IV-2 (2. место, наставник Милена Стојиљковић)
  • Четић Данило IV-6 (2. место, наставник Милена Стојиљковић)
  • Милић Петар IV-2 (3. место, наставник Милена Стојиљковић)
  • Карпузов Александар IV-6 (3. место, наставник Милена Стојиљковић)
  • Митровић Ана IV-7 (3. место, наставник Јована Десанчић)

РУСКИ ЈЕЗИК

Градско такмичење (одржано 16. марта):

  • Пешић Нина IV-5 (1. место, наставник Александра Синђић)
  • Лопушина Сташа IV-2 (2. место, наставник Ана Бошковић

На трећој међународној олимпијади у знању руског језика у организацији компаније НИС, наша ученица Сташа Лопушина, одељење 4-7 се планирала у финални круг такмичења који ће се одржати 30. маја, постигавши изузетан резултат на тесту.  Први круг је одржан 27. априла.

На државном такмичењу из страних језика, одржаном 19. априла 2015. године у Четрнаестој београдској гимназији, Нина Пешић, ученица одељења 4-5 (професор Александра Синђић), освојила је друго место.

НЕМАЧКИ ЈЕЗИК

Градско такмичење (одржано 16. марта):

  • Степановић Милан IV-3 (3. место, наставник Ана Живковић Пришинг)

МАТЕМАТИКА:

  • Милица Пантовић 1-2 (2. место на државном такмичењу, наставник Биљана Игњић)
Дели ову објаву

Оставите коментар