Подмладак предузетница Србије у клупама Пете београдске гимназије

/ новембар 21, 2018/ Посете

„То може бити прича о томе како је женско предузетништво од социјалне постало економска и развојна категорија, како је еволуирало од ситног занатства и изложби на маргинама великих сајмова до значајног сегмента националне привреде“, речи су председнице Удружења пословних жена Србије, др Сање Пантић. То су биле охрабрујуће речи за ученице Пете београдске гимназије да, иако из прикрајка, посматрају велике подухвате смелих жена. И да уче од њих. Традиционално, наше ученице узимају учешће у манифестацији Цвет успеха за жену змаја која је под покровитељством овог Удружења. Ове године, обележавајући јубиларних 20 година постојања, Удружење је направило изузетан спектал у Опери и театру Мадленијанум, достојан елеганције, емоционалности и снаге жена. Девојчице наше школе допринеле су гламуру те вечери својом младошћу и шармом, али и озбиљним и одговорним задацима које је требало извршити како би ова свечаност протекла достојанствено. Већину послова обављале су иза завесе, марљиво и предано, како су кроз сарадњу са Удружењем и научиле. Међутим, блистале су и на сцени, у хаљинама модне куће „Луна“ промовишући пројекат којим се награђују најбоље матуранткиње Србије. Активно учећи од најбољих, наше ученице ће кроз рад у Тиму за међупредметне копетенције и развој предузетништва, наставити да преносе искуства стечена у пракси, са циљем да школа престане да буде апстрактан већ опипљив простор за креирање будућности.

Наташа Мицић, координатор Тима за међупредметне компетенције и развој предузетништва