Акција „Учини некога радосним” 2018.

/ децембар 28, 2018/ Радионице и дешавања

Традиционално, Ученички парламент Пете београдске гимназије је спровео хуманитарну акцију за малишане без родитељског старања и то у домовима „Моша Пијаде“, „Јован Јовановић Змај“, „Дринка Павловић“.

Акција прикупљања слаткиша, играчака и књига је трајала од 3. до 23. децембра 2018. године.

Акцију је координирала ученица Дуња Стојановић 3-1.

Хуманитарни тим Ученичког парламента су чинили Бојана Ристић, председница ученичког парламента, Милица Симеуновић, Војин Миливојевић, Мила Тодоровић, Исидора Марковић, Ана Купрешанин, Маша Милосављевић, Неда Цветковић, Миљан Караџић, Марија Николић, Марија Васиљковић, Ана Кошутић, Емилија Сиљановић, Страхиња Јевтић, Анђела Стојановић. Активирали су ученике на хуманост и правили пакетиће.

Плакат којим се ученици позивају на учешће у акцији, излепљен у школи, урадила је Ања Дујковић 3-10, а његово штампање је обезбедио Марко Стајић.

Честитке су правили ученици трећег и четвртог разреда професорке Јулије Грујић Симеуновић и Христијане Павличевић, заједно, на часовима грађанског васпитања и верске наставе.

У дом „Моша Пијаде“ су пакетиће однели Бојана Ристић, Дуња Стојановић, Милица Веселиновић, Емилија Сиљановић, Мина Лешић.

У дому „Јован Јовановић Змај“, малишане су обрадовали Дуња Стојановић, Бојана Ристић, Јана Ковачевић, Емилија Сиљановић, Анђела Цмиљановић, Матија Стојић, Ирина Бејатовић, Уна Савић, Анђела Зељковић.

У дом „Дринка Павловић“ ће после празника ићи пријављени ученици из 3-1, 4-9 и 4-3.

Ученицима је помоћ пружала професорка Јулија Грујић Симеуновић.