Резултати (разних) такмичења за школску 2015/2016. годину

/ јун 1, 2016/ Математика, Српски језик и књижевност, Страни језици, Такмичења, Хемија

Српски језик и књижевност

Ученици који су се пласирали на Градско такмичење из књижевности (Књижевну олимпијаду):

1. Јелена Ђорђевић I-8, проф. Ивана Татовић Поповић
  2. Стефанија Марковић II-1, проф. Виолета Кецман
  3. Тамара Старчевић II-2, проф. Милица Шаренац
  4. Миња Томић III-8, проф. Милица Шаренац
  5. Богдан Шошевић III-8, проф. Милица Шаренац
  6. Катарина Симић III-5, проф. Виолета Кецман
  7. Ана Видрић IV-6, проф. Милица Шаренац
  8. Милица Боровац I-9 проф. Виолета Кецман

Резултати  наших ученика на Општинском такмичењу из Српског језика и језичке културе:

1. Теодора Јовановић I-4, друго место, проф. Ивана Татовић Поповић
  2. Ђорђе Антић II-3, друго место, проф. Виолета Кецман
  3. Јана Горашевић II-1, треће место, проф. Виолета Кецман

Директан пласман на Градско такмичење имају ученици:

1. Мина Божовић, I-10, проф. Тајана Мунижаба
  2. Тања Ребић, II-1, проф. Виолета Кецман
  3. Ана Цукић, II-1, проф. Виолета Кецман
  4. Дуња Стојановић, II-3, проф. Виолета Кецман
  5. Ксенија Ковачевић, III-5, проф. Виолета Кецман
  6. Мина Шепић, III-10, проф. Ивана Татовић Поповић
  7. Ленка Илић, III-8, проф. Милица Шаренац
  8. Јована Динић, IV-6, проф. Милица Шаренац

У XIV београдској гимназији, 23. априла 2016. године, одржано је Окружно (Градско) такмичење из српског језика и језичке културе.
На Републичко такмичење, које се, већ традиционално, одржава у Вуковом родном Тршићу, пласирале су се следеће четири ученице:

Прво место освојила је
Ленка Илић, III-8 (наставник: Милица Шаренац)

Треће место освојиле су:
Тања Ребић, II-1 (наставник: Виолета Кецман)
Ксенија Ковачевић III-5 (наставник: Виолета Кецман)
Миња Шепић, III-10 (наставник: Ивана Т. Поповић).

На Републичком такмичењу из књижевности наше ученице су постигле изванредан резултат:

Видрић Ана IV-6 (наставник: Милица Шаренац) – прво место

Томић Миња III-8 (наставник: Милица Шаренац) – четврто место

Страни језици

На Републичком такмичењу у знању страних језика, одржаном 17. априла у 9. београдској гимназији, нашу школу представљали су:

Енглески језик

1. Бзенић Богдан, IV-8, прво место на Градском такмичењу, проф. Милена Стојиљковић
  2. Видрић Ана, IV-6, друго место на Градском такмичењу , проф. Милена Стојиљковић
  3. Глоговац Гаврило, IV-7, друго место на Градском такмичењу, проф. Борка Поповић
  4. Трбојевић Тара, IV-8, друго место на Градском такмичењу, проф. Милена Стојиљковић
  5. Маролт Марта, IV-10, треће место на Градском такмичењу , проф. Милена Стојиљковић
  6. Ирена Заграђанин, IV-7, треће место на Градском такмичењу, проф. Борка Поповић

Немачки језик

Калоперовић Јелена, 4-10, друго место на Градском такмичењу , проф. Ксенија Шћепановић

Пета београдска гимназија је постигла изузетне резултате. 2. место на Републичком такмичењу освојио је Гаврило Глоговац, а треће Тара Трбојевић.

Математика

Закић Теодора, I-5, учешће на Републичком такмичењу и пласман међу првих 10, проф. Драгана Давидовић.

Хемија

На Градском такмичењу из хемије, ученица одељења IV-3 наше школе Наталија Андрејевић (професор Мирјана Ивин), постигла је значајан успех пласиравши се на Републичко такмичење.

На овом такмичењу, наша ученица је успешно представљала своју школу и налази се у групи ученика који су ослобођени полагања пријемног испита.