Централна прослава 110 година постојања Пете београдске гимназије

/ јун 16, 2015/ Радионице и дешавања

11. јуна 2015. године, у Установи културе “Палилула”,  одржана је централна прослава 110 година постојања школе. Богат и разноврстан програм водио је некадашњи ученик Пете београдске гимназије и драмски уметник Срђан Карановић, коме се школа неизмерно захваљује. Публика је уживала у  веома ефектном наступу хора Пете београдске гимназије под диригентском палицом професорке музичке културе Љиљане Сантовац, потом је чула реч директора школе Минића Савића, а затим гледала извођење представе “Славни Београд, одбрана и пад”, коју је написао професор српског језика и књижевности Растко Јевтовић,  а режирао прослављени глумац Иван Јевтовић. Овај веома успешан и емотиван наступ наших ученика је наишао на велико одобравање публике и побрао много похвала. Достојанствено и пригодно Пета београдска гимназија обележила је свој јубилеј и тога дана са радошћу и поносом дочекала своје бивше ученике, данас успешне људе, представнике локалне заједнице и Министарства просвете, своје бивше професоре и све оне који су 11. јуна 2015. године желели да увеличају сјајни јубилеј Пете београдске – 110 година постојања.