Гостовање руске позоришне трупе у Петој

/ мај 20, 2015/ Радионице и дешавања

27. маја Камерна сцена Пете београдске гимназије била је сувише мала да угости све заинтересоване који су желели да погледају представу у извођењу театра “Федор Волков” из Јарослава у Русији. Дуго ће Пета и сви они који су тога дана имали срећу да буду њени гости памтити ово маестрално извођење. Будући да гимназија ове године слави 110 година постојања, представа ”Сањала сам башту” била је, како кажу гости из Русије,  дар Петој београдској гимназији поводом овако значајног јубилеја. 27. маја школа је угостила и један број својих бивших ученика, бардова домаће глумачке сцене и “младих нада”, који су своје прве кораке глумачке и режисерске каријере направили баш на даскама чувене Камерне сцене у Петој београдској. Након извођења представе “Сањала сам башту”, гости и домаћини су наставили дружење кроз дискусију и коктел. У прилогу овог текста следи галерија фотографија које су овековечиле овај дивни догађај.