Академик Матија Бећковић гост Пете београдске гимназије

/ фебруар 25, 2023/ Посете, Радионице и дешавања

У петак, 24. фебруара, ученици и наставници Пете београдске гимназије имали су част и задовољство да се друже са једним од највећих песника данашњице, господином Матијом Бећковићем. Повод за окупљање била је промоција нове књиге поезије нашег проослављеног уметника под називом Најнајнија. У присуству великог броја ученика и наставника Пете београдске гимназије, говорени су стихови о љубави, као вечитом покретачу и инспирацији. Др Марија Петричевић, наставник српског језика и књижевности, зналачки је  водила  разговор са нашим гостом о томе како су настајали његови стихови, гимназијским данима, младалачким сновима…што је изазвало велику пажњу наших ученика, можда и будућих писаца. Ученици 4-7 су веома надахнуто говорили стихове о Вери Павладољској, а неке песме казивао је, на опште одушевљење, и сам аутор. Дуго се стајало у редовима како би господин Бећковић потписао примерак своје нове књиге. Ученици су желели да се фотографишу са славним песником који је, како се чуло на Камерној сцени Пете и  “један снажни, аутентични глас народа и нашег националног бића“.

У прилогу се налазе фотографије које сведоче о значају и усхићењу које је долазак академика Бећковића изазвао у Петој београдској гимназији.